Marihuana a choroby płuc

0
Wpływ marihuany na płuca
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

No i okazuje się, że największym niebezpieczeństwem związanym z marihuaną jest to, że mogą nas z nią złapać. I to mimo, że najpopularniejszym sposobem jej przyjmowania jest palenie, które jednoznacznie kojarzy nam się z problemami ze zdrowiem.

Zioło szkodzi płucom?

 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Wyniki badań naukowych nie potwierdzają naszych obaw. Okazuje się, że marihuana jest nie tylko bezpieczniejsza dla naszych płuc niż tytoń, ale również może obniżać ryzyko zachorowania na raka płuc!

Oto kilka najnowszych wyników badań na temat wpływu marihuany na nasze płuca:

  • Mimo, że skład dymu marihuanowego jest podobny do tego tytoniowego nawet w ilości składników rakotwórczych, nie zaobserwowano podwyższonego ryzyka zachorowań u miłośników zioła. (LA Weekly)
  • Ryzyko zachorowania na raka płuc u regularnych palaczy marihuany jest identyczne jak to w przypadku palaczy okazyjnych a nawet osób niepalących. (International Journal of Cancer)
Podoba ci się? Polub nas
  • Przeciwzapalne właściwości konopi mogą znacznie obniżać prawdopodobieństwo rozwoju przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, która zajmuje trzecie miejsce na liście najczęstszych przyczyn śmierci Amerykanów. (American Lung Association)
  • Wstępne badania prowadzone na myszach i szczurach wskazują na niszczycielski wpływ kannabinoidów na komórki rakowe (LA Weekly)

Trawa a płuca

 

Wzmożone zainteresowanie potencjalnie pozytywnym wpływem marihuany na zdrowie w USA jest wynikiem zmian w prawie, które dają amerykańskim stanom coraz więcej swobody w podejmowaniu decyzji na temat prawa antynarkotykowego. Niosą one nadzieję na zmiany w podejściu do marihuany na szczeblu federalnym.

Źródło: Alex Mierjeski, attn.com

 

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja