Naukowcy odkryli starożytne odmiany marihuany

0
Uprawa marihuany ma znacznie dłuższe korzenie, niż mogłoby się wydawać. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science Advances wykorzystały genetykę do prześledzenia starożytnego miejsca narodzin konopi indyjskich.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Uprawa marihuany ma znacznie bogatsze korzenie, niż mogłoby się wydawać. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science Advances wykorzystały genetykę do prześledzenia starożytnego miejsca narodzin konopi indyjskich.

Zgodnie z badaniem – w tym dowody na to, że nasza uprawa marihuany mogła doprowadzić do wyginięcia czystych, dzikich, starożytnych odmian konopi indyjskich.

Konopie indyjskie „są jednym z pierwszych uprawianych gatunków roślin uprawnych”, mówi Luca Fumagalli, współautor badania z Laboratorium Biologii Ochrony Uniwersytetu w Lozannie.

Cztery starożytne odmiany

Naukowcy zbadali 110 genomów Cannabis sativa, wykorzystując analizę molekularną i „sekwencjonowanie DNA nowej generacji” według Fumagalli.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Na podstawie analizy DNA naukowcy budują drzewa filogenetyczne, które pokazują związki i ewolucję czterech genetycznie odrębnych grup konopi:

  1. Podstawowa marihuana – ta grupa jest „siostrą wszystkich innych kategorii konopi”, w tym wszystkich konopi uprawianych przez człowieka lub „uprawianych” i konopi psychoaktywnych na świecie. Obejmuje dzikie rośliny i tradycyjne hybrydy konopi, znane jako „landraces”, występujące we współczesnych Chinach.
  2. Konopie — ta grupa obejmuje wszystkie odmiany konopi występujące na całym świecie. Konopie to odmiana Cannabis sativa, która różni się od innych odmian konopi niższym poziomem tetrahydrokanabinolu (THC) – składnika psychoaktywnego, który sprawia, że konopie indyjskie są tak silnym narkotykiem. Konopie, w przeciwieństwie do swojego psychoaktywnego odpowiednika, nie są zazwyczaj uważane za narkotyk i były tradycyjnie używane do produkcji błonnika do odzieży i innych materiałów.
  3. Pierwsza grupa konopi psychoaktywnych – ta grupa obejmuje dzikie odmiany konopi o właściwościach podobnych do marihuany z Chin, Indii i Pakistanu, a także jedną uprawianą odmianę konopi z Indii.
  4. Druga grupa konopi „psychoaktywnych – ta grupa obejmuje odmiany konopi o właściwościach podobnych do narkotyków, które były uprawiane na całym świecie.
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja